VU Matematikos ir informatikos institutas Vilniaus Universitetas Matematikos ir informatikos institutas
VU Matematikos ir informatikos institutas
APIE MII
MOKSLAS
DOKTORANTŪRA IR ŠVIETIMAS
LEIDYBA
BIBLIOTEKA
DARBUOTOJAI
PROJEKTAI
DISKUSIJOS
NAUJIENOS/SKELBIMAI
APIE MII SVETAINĘ
NUORODOS
 ENGLISH

ŠMM konkursas užsieniečiams dėstytojams, atvykstantiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose (iki birželio 7 d.)
Versija spausdinimui  


ŠMM konkursas užsieniečiams dėstytojams, atvykstantiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose

Lietuvos aukštosios mokyklos skatinamos aktyviai įsijungti į tarptautinę protų apykaitą ir kviestis aukštos kvalifikacijos dėstytojus iš užsienio. Švietimo ir mokslo ministerija finansiškai rems užsieniečių dėstytojų vizitus.
Universitetai ir kolegijos gali teikti paraiškas  nuo gegužės 7 iki birželio 7 d.
„Finansinė parama aukštosioms mokykloms kviestis aukštos kvalifikacijos užsienio kolegas – tai investicija į mūsų šalies studijų kokybę ir tarptautiškumą. Tikimės, kad universitetai ir kolegijos aktyviai ja pasinaudos megzdamos ryšius su tarptautinio lygio partneriais, iš jų perimdamos geriausią patirtį“, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.
Finansuojami užsienio dėstytojų vizitai gali trukti nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Kviestiniams profesoriams numatyta parama sieks iki 3250 litų (25 BSI – bazinių socialinių išmokų dydžio), docentams – iki 1560 litų (12 BSI), lektoriams ir asistentams, turintiems mokslo ar meno daktaro laipsnį – iki 780 litų (6 BSI) per savaitę.
Parama galės būti skiriama dėstantiems ar planuojantiems atvykti dėstytojams. Norėdama pretenduoti į valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turės kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudarys ne mažiau kaip 30 procentų visos sumos.
Skiriant lėšas konkurso būdu bus atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.
Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbia pirmą kartą pagal balandžio mėnesį švietimo ir mokslo ministro patvirtintą paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykusiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose, teikimo tvarką. Numatyta, kad tokie konkursai bus skelbiami reguliariai du kartus per metus – gegužės ir gruodžio mėnesiais.
 Užsieniečių dėstytojų vizitų finansavimo tvarką ir paraiškos elektroninę formą galima rasti čia: http://www.smm.lt/smt/ak_mob/index.htm.
Plačiau apie konkursą rasite čia. 
Daugiau informacijos:
ŠMM Akademinio mobilumo ir tęstinio mokymo skyriaus
vyr. specialistė Jolanta Navickaitė,
tel. (8 5) 219 1128, el. p. jolanta.navickate@smm.lt
Paskelbta: 2012-05-07 «» 2012-06-07


Valid CSS! Valid HTML 4.01!
Svetainės struktūra  © VU Matematikos ir informatikos institutas, 2003–2016