2019 m. kovo 27 d., 9.15 val.

Vilnius, Akademijos g. 4, 203 kab.

Martynas Sabaliauskas

„Apie Rymano dzeta funkcijos 3D vizualizavimo algoritmus ir priemones“

Santrauka:

Šis pristatymas yra skirtas plačiai auditorijai siekiant ją supažindinti su Rymano hipoteze – neišspręsta matematine problema. Pristatymo tikslas – trimatėje erdvėje atvaizduoti Rymano dzeta funkciją (jos realųjį ir kompleksinį paviršius arba šių paviršių sankirtą) bei vizualiai parodyti, kad dzeta funkcijos netrivialūs nuliai (taškai, kuriuose funkcijos reikšmė lygi 0 ne realioje ašyje) išsidėsto vienoje tiesėje. Algoritmų realizacijai panaudota Python programavimo kalba, išvesties formatas – skaitmeninis Rymano dzeta funkcijos 3D modelis.

Pranešimo skaidrės