Tarptautinė Globaliosios Optimizacijos Draugija (ISoGO) paskyrė 2017 metų Konstantino Karateodori premiją (Constantine Carathéodory Prize http://www.isogop.org/caratheodory-prize ) VU Matematikos ir informatikos instituto vyriausiam mokslo darbuotojui profesoriui Antanui Žilinskui ir Amazon kompanijos logistikos tyrimų grupės vadovui profesoriui Mauricio Resende. Šios premijos skiriamos kas dveji metai už žymų indėlį į globaliąją optimizaciją.  Šiais metais premija buvo įteikta tarptautinės Globaliosios Optimizacijos konferencijos (GOC-2017), vykusios Teksaso A&M universitete, JAV, 2017 m. kovo 30-balandžio 1, metu. Iš viso, premijos laureatais yra septyni mokslininkai, tarp kurių Hoang Tuy, Panos M. Pardalos, Christodoulos A. Floudas didele dalimi suformavę šią mokslo tyrimų kryptį. Šiais metais pirmą kartą buvo atžymėti darbai stochastinių ir randomizuotų globaliosios optimizacijos algoritmų kūrimo bei taikymo srityje.

Nuotrauka: 20170406 antanaszilinskas constantincaratheodoryprize.

Laureatai su Tarptautinės globaliosios optimizacijos draugijos įkūrimo iniciatoriumi ir pirmuoju prezidentu prof. P. Pardalos (organizatorių nuotrauka):

20170412 price

Daugiau informacijos čia