LTU Patekote į pirmąjį lietuvišką domeną. Daugiau informacijos

Kognityvinių skaičiavimų grupės seminaras

2018 m. balandžio 16 d., 13:00 val.

Vilnius, Akademijos g. 4, 203 kab.

 

prof. habil. dr. Sergėjus Oleninas

(Klaipėdos universiteto, Jūros tyrimų institutas)

„Informacinės sistemos kaip tyrimų infrastruktūra (įrankis): tarpdalykinio bendradarbiavimo galimybės jūrų biologo akimis“

 

Šio pranešimo tikslas: supažindinti Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto darbuotojus apie Lietuvoje vykdomus jūrinius tyrimus, bei pristatyti jūrų aplinkotyros užduotis, kurias būtu įdomu spręsti kartu su matematikos ir informatikos specialistais. Ypatingas dėmesys bus skiriamas jūrų biologinių invazijų tyrimams, t.y. žmogaus veiklos sukeltam globaliam floros ir faunos maišymuisi, kuris smarkiai keičia mūsų planetos veidą. Iki šiol minėtuose tyrimuose biologams talkindavo vieno Europinio projekto metu sukurta ir Klaipėdos universitete palaikoma tarptautinė vandens svetimkraščių rūšių informacinė sistema (AquaNIS). Tačiau duomenų srautai apie biologines invazijas smarkiai didėja ir informacijos apdorojimui reikalingi nauji sprendimai. Šio pranešimo idėja buvo sumanyta jau seniai (po akademiko G. Dzemydos pranešimo seminare Klaipėdos universitete), o „trigeriu“ tapo neseniai pasirodžiusi VU DMSTI mokslininkų publikacija („A new web-based solution for modelling data mining proceses“ žurnale Simulation Modelling Practice and Theory. 2017, 76).

Taigi, rūšių invazijos domina ne tik biologus, bet ir ekonomistus, sociologus, technologus ir net politikus. O gal sudomins ir duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų specialistus?

 

Pranešėjas: Prof. habil. dr. Sergej Olenin
Lietuvos Mokslo Akademijos tikrasis narys
Klaipėdos universiteto Jūros tyrimo instituto vyriaus. moksl. darbuotojas.
Jūrų biologas, praktinio tiriamojo darbo jūrose patirtį įgijo dalyvaujant ekspedicijose Baltijos ir Šiaurės jūrose, Arkties, Atlanto ir Ramiajame vandenynuose. Mokslinių interesų sritys – biologinė okeanografija, jūrinių landšaftų ir buveinių ekologija, biologinių invazijų tyrimai, jūrinės aplinkos būklės indikatorių kūrimas ir testavimas. Paskelbė apie 130 moksl. straipsnių, iš jų per 40 – ISI WOS sistemoje.Vadovavo per 20 mokslinių tyrimų projektų.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku