20171019 file7058

Lietuvos mokslo taryba skelbia kvietimus teikti paraiškas pagal veiklą „Mokslininkų, tyrėjų gebėjimų plėtra ir bendradarbiavimo vystymas vykdant mokslinių idėjų mainus, mokslines išvykas iš Lietuvos ir į Lietuvą“. Pagal Aprašą mokslinis vizitas suprantamas kaip užsienio šalies mokslininko vizitas į Lietuvos mokslo ir studijų instituciją atlikti su jo profesine ir (ar) moksline veikla susijusį darbą (veiklą): dalyvauti doktorantūros procese arba kelti Lietuvos mokslo ir studijų institucijos tyrėjų kompetenciją; mokslinė išvyka suprantama kaip mokslininko ar doktoranto išvyka iš Lietuvos mokslo ir studijų institucijos (savo studijų ar darbo vietos) atlikti su jo profesine ir (ar) moksline veikla ar su jo studijomis susijusį darbą (veiklą): dalyvauti mokslo renginyje arba mokslinėje stažuotėje užsienyje. Veikla skirstoma į šias poveikles:

1. „Vizitas dalyvauti doktorantūros procese Lietuvos mokslo ir studijų institucijoje“, skirta skatinti Lietuvos mokslo ir studijų institucijas kviesti patyrusius mokslininkus iš užsienio mokslo ir studijų institucijų dalyvauti disertacijos gynimo procese, įtraukiant juos į gynimo tarybos sudėtį;

2. „Vizitas į Lietuvos mokslo ir studijų instituciją mokslininkų kompetencijai kelti“, skirta padėti pritraukti patyrusius aukšto lygio užsienio mokslininkus atvykti ir vykdyti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas Lietuvos mokslo ir studijų institucijose bei išvykusių patyrusių mokslininkų reintegracijai;

3. „Kompetencijos kėlimas mokslo renginiuose užsienyje “, skirta skatinti Lietuvos patyrusius ir jaunuosius mokslininkus bei doktorantus dalyvauti mokslo renginiuose, kurių tematika susijusi su jų vykdoma mokslinės veiklos tematika (pagal Aprašą mokslo renginys suprantamas kaip užsienyje vykstanti tarptautinė mokslinė konferencija, mokslinis seminaras, mokykla ir pan., kur mokslininkas ar doktorantas vyksta pristatyti savo mokslinių tyrimų rezultatus);

4. „Kompetencijos kėlimas mokslinėje stažuotėje “, skirta skatinti Lietuvos patyrusius ir jaunuosius mokslininkus bei doktorantus vykti į mokslines stažuotes užsienyje, susijusias su jų vykdomos mokslinės veiklos tematika (pagal Aprašą mokslinė stažuotė suprantama kaip mokslininko ar doktoranto mokslinė veikla (informacijos rinkimas, tyrimo dalies atlikimas, naudojimasis mokslinių tyrimų infrastruktūra bei resursais), susijusi su mokslinio tyrimo atlikimu užsienio mokslo ir studijų institucijoje, mokslo centre, laboratorijoje, įmonėje, įstaigoje, bibliotekoje, archyve, ekspedicijoje).

Galimi pareiškėjai - į atvirą informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistemą (AIKOS) įtraukti universitetai ir valstybiniai mokslinių tyrimų institutai, kurie turi meno ar mokslo doktorantūros teisę ir (arba) kartu su universitetais dalyvauja rengiant mokslininkus.

Paraiškos gali būti teikiamos iki 2017-11-14 15 val. Daugiau informacijos čia..

VU konsultuoja:
Paraiškų rengimo ir finansiniais klausimais – Laura Zebleckienė, tel. 2193201, , ir Dalia Jacikevičė, tel. 2193284, .

Artimiausiu metu paskelbsime informaciją apie planuojamus VU vidinius mokymus šių paraiškų rengimo klausimais.

VU Projektinė veikla
El. p.