Projekto „eMoDB.LT3: Elektroninių mokslo duomenų bazių atvėrimas Lietuvai – trečiasis etapas“ (projekto kodas 01.1.1-CPVA-V-701-01-0001)

Šio projekto įgyvendinimo metu siekiama užtikrinti galimybę mokslininkams ir kitiems tyrėjams savarankiškai ugdyti gebėjimus naudotis tarptautinėmis elektroninėmis mokslo duomenų bazėmis. Šiam tikslui įgyvendinti sukurta nuotoliniam mokymuisi būtina informacinė infrastruktūra ir savarankiškam mokymuisi virtualioje aplinkoje pritaikytas mokymo modulių komplektas, kurį sudaro 12 temų. Mokomąją medžiagą sudaro:

• vaizdo paskaitos,
  • vaizdo klipai,
  • teorinėdalis,
  • pateiktys,
  • praktinės užduotys,
  • savikontrolės testai,
  • nuorodos,
  • naudotos ir rekomenduojamos literatūros sąrašai.

Mokomoji medžiaga „Efektyvus elektroninių mokslo informacijos išteklių naudojimas

1. Šaltinių citavimas ir literatūros sąrašų sudarymas
  2. Informacijos tvarkymo programa RefWorks
  3. Informacijos tvarkymo programa EndNote Online
  4. Informacijos tvarkymo programa Mendeley
  5. Informacijos šaltiniai mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) komunikacijos procese
  6. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) komunikacijos naujovės
  7. Mokslo rezultatų vertinimas
  8. Atviroji prieiga prie mokslo duomenų ir publikacijų
  9. Autorių teisės, mokslinė etika ir plagiato prevencija
  10. Autorių teisės ir Kūrybinių bendrijų licencijos
  11. Kaip rasti žurnalą moksliniam straipsniui publikuoti
  12. Kaip parengti mokslinį straipsnį publikuoti

Daugiau informacijos

Atkreipiame dėmesį, kad visai mokomajai medžiagai galioja CC-BY kūrybinių bendrijų licencija, tad imkite šią medžiagą ir naudokite, adaptuokite kaip tinkami, nebijodami pažeisti autorių teisių.