rektoriaus skeptras 2 ek

2020 m. sausio 16 d. 16 val. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) (Saulėtekio al. 5, Vilnius)

Šią savaitę prasideda kandidatų eiti Vilniaus universiteto (VU) rektoriaus pareigas prisistatymai VU Tarybai ir bendruomenei. Į rektorius pretenduoja Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, VU Fizikos fakulteto vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. habil. dr. Jūras Banys, VU Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas, Elektrocheminės medžiagotyros skyriaus vadovas prof. dr. Eimutis Juzeliūnas, VU Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Rimvydas Petrauskas, „Bigelow“ Vandenynų mokslo laboratorijos Vienos ląstelės genomikos centro direktorius Meino valstijoje JAV prof. dr. Ramūnas Stepanauskas ir dabartinis VU rektorius prof. dr. Artūras Žukauskas.

Pirmasis kandidatams prisistatyti skirtas viešas Tarybos posėdis vyks sausio 8 d. 15 val. Kandidatų dalyvavimas šiame posėdyje yra privalomas, o nedalyvavimas traktuojamas kaip kandidatūros atsiėmimas. Posėdis bus tiesiogiai transliuojamas VU „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose.

Taip pat numatyti dar trys kandidatų prisistatymai VU bendruomenei, į kuriuos kviečiami įsitraukti, dalyvauti ir užduoti klausimus visi bendruomenės nariai:

– sausio 10 d. 14 val. VU Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius),

– sausio 14 d. 15 val. VU Medicinos fakulteto 144 aud. (M. K. Čiurlionio g. 21/27, Vilnius),

– sausio 16 d. 16 val. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) (Saulėtekio al. 5, Vilnius), atvirame Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Parlamento posėdyje.

Visi prisistatymai taip pat bus transliuojami tiesiogiai VU „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose, o sausio 10 d. renginio tiesioginę transliaciją bus galima stebėti ir per LRT.lt.

VU Tarybos posėdis, kuriame bus renkamas VU rektorius, vyks sausio 22 d. VU Taryba VU rektorių 5 metų kadencijai renka slaptu balsavimu. Išrinktasis rektorius pareigas pradės eiti 2020 m. balandžio 1 d.

Daugiau informacijos apie kandidatus ir prisistatymams skirtus renginius – VU tinklalapio specialioje skiltyje „Rektoriaus rinkimai“.