Think.Check.Submit iniciatyva pateikia klausimyną, kuris padės apsispręsti dėl žurnalo patikimumo.

Paskutiniu metu tyrėjams tampa tikras iššūkis tarp gausybės leidinių pasirinkti tą vienintelį, kuriame būtų patikima publikuotis. Reaguojant į akademinės bendruomenės diskusijas apie nesąžiningus, grobuoniškus ( angl. predatory) leidėjus, įkurta Think.Check.Submit iniciatyva, kurios tikslas – padėti tyrėjams identifikuoti patikimus žurnalus mokslinių tyrimų publikavimui.

Think.Check.Submit pateikia trijų žingsnių taisyklę, kurioje duodamas klausimynas. Jei į daugumą klausimų atsakymas yra teigiamas, tikėtina, kad pasirinktas žurnalas yra patikimas ir tinkamas straipsnio publikavimui. Šią iniciatyvą remia ir palaiko gerai žinomos su leidybine veikla susijusios organizacijos.

Kviečiame susipažinti su klausimyno lietuvišku variantu, kurio vertimu pasirūpino Vilniaus Gedimino technikos universiteto leidykla.

Daugiau informacijos apie Think.Check.Submit.

Naujieną pateikė: VU bibliotekos Mokslinės informacijos duomenų skyrius.

Plačiau žr. čia..