es fondu investiciju veiksmu programa logo

Projekto pavadinimas Rangavimu grįstų optimizavimo algoritmų vystymas ir lygiagretinimas

Projekto kodas Nr. 09.3.3-LMT-K-712-02- 0087

Podoktorantūros stažuotės vadovas prof. dr. Julius Žilinskas

Podoktorantūros stažuotojas dr. Algirdas Lančinskas

Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2017-12-04 – 2019-12-03

Santrauka. Projekte nagrinėjami kombinatorinio optimizavimo algoritmai ir jų taikymas našiųjų skaičiavimų sistemoms.
Projekto tikslas – sudaryti paieškos srities elementų rangavimu grįstą kombinatorinio optimizavimo algoritmą uždavinių sprendimui našiųjų skaičiavimų sistemose.
Projekto metu bus įgyvendinamos dvi veiklos: rangavimu grįsto algoritmo sudarymas ir jo taikymas našiųjų skaičiavimų sistemoms.
Pirmosios veiklos metu bus siekiama sudaryti paieškos srities elementų rangavimo strategiją ir rangavimų grįstą optimizavimo algoritmą. Be populiarių kombinatorinio optimizavimo testinių uždavinių, eksperimentinių tyrimų metu algoritmas bus taikomas konkuruojančių objektų vietos parinkimo uždaviniams spręsti. Vykdant veiklą bus bendradarbiaujama su Mursijos universiteto mokslininkais, kurie specializuojasi pastarųjų uždavinių modeliavime ir sprendime, bei gali suteikti eksperimentiniam tyrimui reikalingus duomenis.
Antrosios veiklos metu bus siekiama sudaryti lygiagrečiąsias algoritmo versijas, kuriose turėtų būti užtikrintas efektyvus duomenų apsikeitimas tarp procesorių. Todėl bus ieškoma optimalių komunikacijos tarp procesorių strategijų, panaudojant modernius našiųjų skaičiavimų sprendimus. Tyrimams bus naudojama Vilniaus universiteto turima našiųjų skaičiavimų infrastruktūra, taip pat bus bendradarbiaujama su Edinburgo superskaičiavimų centru (EPCC) taikant algoritmą itin didelio našumo skaičiavimo sistemoms.

Sėkmingai pasiekus planuotus rezultatus bus pasiūlytas rangavimu grįstas algoritmas kombinatorinio optimizavimo uždaviniams spręsti naudojant našiųjų skaičiavimų sistemas, ištirtas jo efektyvumas, ribojimai ir tolesnio vystymo galimybės. Pasiūlytas lygiagretusis algoritmas leistų spręsti sudėtingus kombinatorinio optimizavimo uždavinius, sutinkamus įvairiose mokslo ir pramonės srityse. Pasiūlyti principiniai sprendimai sudarant ir lygiagretinant optimizavimo algoritmą prisidėtų prie tyrimų panašių algoritmų sudarymo ir lygiagretinimo srityje.

Finansavimo šaltinis - Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų pagal priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą “Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas”.