Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. Anot Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų kardiologų, Lietuvoje mirtingumas nuo šių ligų sudaro maždaug 58 proc. visų mirčių per metus. VU Matematikos ir informatikos instituto (MII) Atpažinimo procesų skyriaus mokslininkai sukūrė ritmometrą – dėvimą širdies ritmo ilgalaikio stebėjimo prietaisą, kuris padėtų laiku pastebėti širdies ritmo sutrikimus.

laimutis telksnys
Prof. Laimutis Telksnys su kolegomis atliko technologinės dalies darbus ir užtikrino sklandų ritmometro veikimą. E. Kurausko nuotrauka

Dabar, kai žmonės dirba vis intensyviau, širdies ligos „jaunėja“. Prieš kelis dešimtmečius nuo širdies ligų mirdavo vyresni, o dabar jos ištinka ir 25-mečius. Tai ką daryti? Reikia daugiau dėmesio skirti sveikatos profilaktikai. Todėl sukūrėme termometro analogą širdies stebėsenai, kad žmogus, atlikdamas kasdienius įprastus darbus, galėtų sekti, kaip veikia jo širdis“, – pasakoja vienas ritmometro kūrėjų, MII profesorius Laimutis Telksnys ir iškart pademonstruoja šį prietaisą.

Daugiau skaitykite Vilniaus universiteto svetainėje >>>

Besidomintiems giliau, pateikiame nuorodą į straipsnį, kuriame pristatomi prof. L. Telksnio ir jo kolegų darbai šioje srityje:

Krasauskas, Zygimantas; Telksnys, Laimutis. Ubiquitous Personal Heart Rate Long Distance Transmission to the Treatment Centers Based on Smart Mobile Phone Application. In: 3rd IEEE Workshop on Advances in Information, Electronic and Electrical Engineering (AIEEE), Edited by: Romanovs, A; Navakauskas, D. Conference: Location: Riga, LATVIA Date: NOV 13-14, 2015

Sponsor(s): Riga Tech Univ; Vilnius Gediminas Tech Univ; IEEE Latvia Sect; IEEE
Lithuania Sect; IEEE; IEEE Latvia Sect Power Elect Soc & Ind Elect Soc & Ind Applicat
Soc Joint Chapter
PROCEEDINGS OF THE 2015 IEEE 3RD WORKSHOP ON ADVANCES IN
INFORMATION, ELECTRONIC AND ELECTRICAL ENGINEERING (AIEEE 2015)
Published: 2015